Wolontariat Europejski (European Voluntary Service – EVS) pozwala młodym ludziom w wieku od 17 do 30 lat wyjechać na okres od 2 do 12 miesięcy (EVS długoterminowy) lub od 2 tygodni do 2 miesięcy (EVS krótkoterminowy), aby pracować jako wolontariusz w organizacji za granicą. Projekty wolontariatu dotyczą różnorodnych tematów: ekologii, przedsiębiorczości, sportu, kultury, pracy z dziećmi lub niepełnosprawnymi itd. Program pokrywa koszty podróży, zakwaterowanie, wyżywienie, kurs językowy kraju goszczącym oraz kieszonkowe.

Europe4Youth jako organizacja wysyłająca Europe4Youth jako organizacja przyjmująca
Wspieramy wolontariuszy, którzy planują wyjazd na wolontariat zagraniczny, organizujemy spotkania przygotowawcze, szkolimy wolontariuszy, , a w czasie wolontariatu monitorujemy projekt i kontrolujemy, czy wolontariat spełnia warunki podpisanych umów.Każda osoba zainteresowana wolontariatem może się do nas zgłosić, poszukać interesującego projektu w wybranej organizacji i wspólnie złożyć ofertę grantową.Mamy również stałych partnerów, którzy cyklicznie przyjmują wolontariuszy z Polski, Wolontariusze EVS wspierają naszą codzienną pracę. Ich działania nadzoruje koordynator, pomocą służą także indywidualni mentorzy. W zależności od zainteresowań i doświadczenia wolontariuszy zajmują się oni: prowadzeniem mediów społecznościowych, przeprowadzaniem lekcji informacyjnych w szkołach, organizacją eventów lokalnych, prowadzeniem stron internetowych, fotografią, filmem. Przygotowują pokazy, prezentacje, lekcje pokazowe, wystawy, artykuły, tworzą filmy dokumentalne.

 

Aktualne projekty:

 

 

Oferty wyjazdowe EVS:

Nasze Stowarzyszenie współpracuje ściśle z FFA Abenteuerzentrum w Berlinie, które corocznie gości wolontariuszy z Polski. Zajmują się prowadzeniem centrum młodzieżowego, zajęciami outdoorowymi i pomagają w organizowaniu projektów międzynarodowych w sieci City Bound Europe.

strategic evs - infopack

Projekty EVS w Polsce:

Od stycznia 2017 roku gościmy w Polsce wolontariuszy z Serbii i Hiszpanii, którzy pracują nad integracją i włączeniem młodzieży w aktywność społeczną, obywatelską i rozwojową w Małopolsce.
Od stycznia 2018 zastąpią ich wolontariuszki z Niemiec i Hiszpanii, które kontynuować będą rozpoczęte działania. O ich projekcie poczytacie tutaj:

#Inclusion&Integration

Kontakt: evs@europe4youth.eu

 

Z życia wolontariuszy:

 

Stick out your tongue!
Stick out your tongue!
Stick out your tongue to inicjatywa wolontariuszek EVS Elisabeth (GER) i Vicky (ESP) – zajęcia językowe metodą edukacji pozaformalnej dla młodzieży w Krakowie!
Gruziński targ
Gruziński targ
Targ budzi się wcześnie, jako że handlarze z całej Gruzji przyjeżdżają tu z towarem już o 5 rano. Ustawiają stragany i przygotowują się do długiego dnia…
Wieści z Akademii Pan Comido
Wieści z Akademii Pan Comido
It has been a month since started this project within my European volunteer program in E4Y. Everything is working as expected and with a very good atmosphere among all the participants.
Antonio’s EVS seminar
Antonio’s EVS seminar
Last week I was in the Arrival Training corresponding to one of the compulsory activities of the European voluntary program (compose by arrival training + mid term evaluation). Was developed in the city of...