Stowarzyszenie Europe4youth jest partnerem projektu Broadcasting Europe, którego celem jest stworzenie młodzieżowego, niekomercyjnego radia internetowego w Krakowie.

Niedawno zakończyło się drugie „krótkoterminowe wydarzenie szkoleniowe” w ramach Broadcasting Europe.

„Broadcasting Europe” – projekt strategicznego partnerstwa, współfinansowany przez program Erasmus+, wkroczył w kolejną fazę – po szkoleniu w Hiszpanii czterej trenerzy ze stowarzyszenia Warrols i RadioJP (Włochy) przybyli do Krakowa aby spotkać się z przedstawicielami stowarzyszenia Europe4Youth. Celem spotkania było stworzenie młodzieżowego radio internetowego.

Podczas treningu uczestnicy nauczyli się zarządzać radiem internetowym oraz społeczną organizacją non-profit. Nauczyli się również obsługi sprzętu radiowego, jak i pracy z mikrofonem. Stworzyli pięć różnych formatów, które prawdopodobnie będą pojawiały co tydzień na antenie spreaker.com

A WINDOW ON THE WORLD” to audycja prowadzona przez Polę Piekarską, Olę Blaszkiewicz i Wiktorię Jarzynę, której tematyką jest turystyka. Zawiera wskazówki dla amatorów podróżowania – informacje gdzie spać, co zobaczyć i wiele innych podpowiedzi przydatnych na wakacjach;

InKrakObvious”, audycja prowadzona przez Kaję Kasper, Victorię Lopez Munoz i Piotra Więckowskiego, skupia się na wywiadach z konkretnymi osobami z Krakowa. Prowadzący udzielają także porad dotyczących interesujących miejsc do odwiedzenia w Krakowie.

Hollywood talk of fame”, prowadzone przez Alicję Klimkiewicz, Iana Perera, Davida Wiechecia i Lenę Fraś, będzie skupiać się na kinie, muzyce filmowej i nowościach Hollywood;

WHAT’S POPPING?”, audycja prowadzona prze Aleksandrę Szymańską, Oliwię Beers, Ewę Sochań i Michała Płatka, której tematem są celebryci;

NEWIES”, prowadzone przez Mateusza Mireckiego, Gosię Moskałę, Magdę Czyż i Olę Jesionkę, którzy będą rozmawiać o nowościach muzycznych z całego świata.

Uczestnicy podczas szkolenia wybrali nazwę i logo stacji. Stworzyli harmonogram audycji, wybrali koordynatora, osobę odpowiedzialną za media społecznościowe oraz za harmonogram audycji.

Nagrań można posłuchać na www.spreaker.com/user/10851948

W ramach projektu powstanie europejska sieć radia internetowego typu non-profit zarządzaną przez młodzież.

Jaki będzie następny krok? Stowarzyszenie Warrols i Radio JP jadą do Grecji, stworzyć lokalne radio internetowe w Agios Nikolaos, z partnerem Geniko Lykeio Agios Nikolaos.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Erasmus+ KA2.