Europe4Youth rozpoczęło przygotowania grup młodzieży z Polski, Estonii, Grecji, Słowacji, Hiszpanii i Portugalii do wymiany młodzieżowej o różnych wymiarach demokracji pt. „Demo-Life”.

Już w listopadzie odbędzie się międzynarodowe spotkanie przygotowawcze w Krakowie-Korzkwi, a następnie liderzy spotkają się ze swoimi grupami, aby przygotować materiały, przebrania, sprzęt i metody na samą wymianę młodzieżową.

Czego się można po niej spodziewać? Czy demokracja nie jest już najbardziej wyświechtanym tematem w historii?

Ha! Zaskoczymy Was! Tematem nie jest państwo, prawo, system polityczny, a zestaw zasad, które stosowane w różnych kontekstach społecznych tworzą kulturę współuczestnictwa i współdecydowania. Będziemy starali się wydobyć te zasady, a następnie zastosować je do różnych systemów i zobaczyć, co wyjdzie :-) Czy są jakieś korzyści dla uczestników systemów? Jakie są trudności? Jakie wyzwania? Jakie wnioski dla nas?

Efekty takich eksperymentów mierzyć będziemy w gronie 36 młodych ludzi z różnych krajów. Chcesz do nich dołączyć? Polska grupa ma jeszcze 1 wolne miejsce. Uwaga – warunkiem dołączenia jest wzięcie udział w pracach przygotowawczych wraz z całą grupą. Skontaktuj się z nami: projects@europe4youth.eu i dołącz do grupy: FB Group Demo-Life.

Nie załapałe/aś się? Nic nie szkodzi! Po wymianie zapraszamy na spotkanie otwarte – dyskusję o demokratyczności wśród młodzieży. Śledźcie nas na Facebook: FB

INFOPACK Demo-Life